Újraindítás: ezrek igénylik kamatmentes gyorskölcsönt

Hitel #kis -és középvállalkozások #vállalati hitel

open.jpg

Több mint 4500 vállalkozás vette már igénybe a kamatmentes újraindítási gyorskölcsönt. Másfél hónappal a hitelprogram meghirdetése után a 100 milliárd forintos hitelkeret közel 40%-ra nyújtottak be kérelmet a vállalkozások.

Idén márciustól igényelhetik a maximum 10 milliós kamatmentes újraindítási gyorskölcsönt azok a kis- és középvállalkozások, amelyek leállásra kényszerültek a koronavírus-járvány miatt. Az igénylőknek a 2019-es év végi eredményük számít az elbírálásnál: törleszteni csak a negyedik évtől kell.

A konstrukció szerint a bajba került kis- és középvállalkozások 10 évre 10 millió forint erejéig kamatmentes kölcsönt vehetnek igénybe, 3 év türelmi idővel. A felvett összeget a vállalkozások bérekre, járulékokra, rezsire, működési költségre és készletfinanszírozásra is használhatják.

Az ügylet lebonyolítója a Magyar Fejlesztési Bank (MFB), a hiteligényléseket az országosan 474 helyen elérhető MFB Pontokon lehet benyújtani. Év elején az MFB rekordidő alatt dolgozta ki és tette elérhetővé a korlátozó intézkedések által leginkább érintett ágazatok számára kínált kamatmentes gyorskölcsönt. A hitelprogram márciusban jelentős érdeklődés mellett indult el, és azóta is érkeznek az észrevételek, folyamatos az egyeztetés a szakmai szervezetekkel, iparkamarával is. Az egyeztetésekben résztvevő minden szereplő azért dolgozik, hogy a lehető leghatékonyabb segítséget kaphassák a mikro-, kis- és középvállalkozások.

Az MFB jelenleg is azon dolgozik, hogy tovább szélesítse a gyorskölcsönre jogosult vállalkozások körét.

A bank nemrégiben közölte: a március 8-án meghirdetett kamatmentes újraindítási gyorskölcsönt több mint 4500 vállalkozás igényelte, már csaknem 36 milliárd forint összértékben. Így tehát másfél hónappal a hitelprogram meghirdetése után a 100 milliárd forintos hitelkeret közel 40%-ra nyújtottak be kérelmet a vállalkozások.

Az igénylők leginkább a vendéglátás, a kiskereskedelem, illetve a turizmus területén működő vállalkozások közül kerülnek ki. A legfrissebb összesítések szerint a folyósított átlagos hitelösszeg 9 millió forint és elsősorban a közép-magyarországi, a dél-alföldi és a nyugat-dunántúli régióban tevékenykedő vállalkozások élnek a kedvezményes hitel nyújtotta lehetőséggel. A hitelprogram legfontosabb előnyei, hogy a végig nulla százalékos kamatozású hitelt 100 százalékos előleggel, 3 éves türelmi idővel a visszafizetésre, gyorsított ügyintézéssel folyósítják az MFB partner pénzintézetei az MFB Pontok hálózatán keresztül az egész országban.

Szintén nagy érdeklődés övezte az április 12-én újranyitott KKV Technológia Hitelprogram likviditási termékváltozatát, mely segítséget nyújt a Covid-19 járvány gazdasági hatásaival leginkább érintett ágazatoknak, forrást biztosít bér-, járulék-, rezsi- és működési költségek fedezésére, illetve az újranyitáskor szükséges készletek finanszírozására. A KKV Technológia

Hitelprogram B hitelcéljának rendkívüli sikerességét mutatja, hogy a program 34 milliárd forinttal megemelt hitelkeretét már teljesen le is fedték hiteligénnyel az érdeklődők. Összességében elmondható, hogy több mint 800 vállalkozás kapott segítséget likviditási gondjainak enyhítésére. Az átlagos ügyletméret pedig 50 millió forint volt.

Forrás: Financial Expert
Elejére